header banner
Default

Binance, Kripto Para Borsası Olarak Neden Önemli?binance bir hong kong borsasıdır

VIDEO: Bitcoin Nasıl Alınır? (Binance Kullanım)
Arda Mürseloğlu

şu an coinmarketcap'ta görünene göre dolaşımdaki bitcoinin %1.5'i buradadır. türkiye'nin en büyük borsası olan paribu'nun oranı %0.2 olmasına göre kıyas yapınız. üstelik bu borsa kurulalı 5 ay oldu olmadı. 5 ayda muazzam bir büyümesi var. adamların her şeyi belli çünkü.

binance borsası hakkında videolu bilgilendirme için altuğ öztürk çok güzel 2 video hazırlamış .

binance nedir?

VIDEO: Binance Hesabı Açma ve İşlem Yapma | Kripto Para Nasıl Alınır Eğitimi | Hiç Bilmeyene Göre
Bilgisayar Mühendisliği

binance borsası nasıl kullanılır?

VIDEO: Coin Alıp Satarak Basit Bir Şekilde Günde 500TL Kazanmanın Yolu
Emir Şahin

videolarda olmayan ve asıl işinize yarayacak ekstra bilgiler

VIDEO: Sıfırdan Binance Futures Eğitimi | Kaldıraçlı İşlem Taktikleri Nelerdir | 2023 Rehber | Püf Noktalar
Doğukan Doğan

(paribu hesabınız varsa ve sadece bitcoin transfer etmek için okuyorsanız spoiler arasını okumanız yeterlidir)

türk borsalarındaki coin'lerden buraya gönderilip orada exchange edilebilir. veya kart ile cex.io'dan bitcoin alınıp ordan binance'eye gönderilebilir. fakat %3.5 cex.io komisyonu artı transfer ücreti vs. derken çok fazla komisyon ücreti çıkar. bunun için benim izlediğim yolu göstereceğim.

paribu'ya üye oluyoruz

VIDEO: En İyi Kripto Para Borsası Hangisi? - 5 Kripto Borsası
Emir Şahin

(diğer borsalar da olur fakat en az problem yaşayacağınız borsa paribu olacaktır büyük ihtimal) göndereceğimiz para 500 liranın üzerinde ise hesap ayarlarına girip kimliğinizin önünün ve arkasının fotoğrafını çekerek hesabınızı onaylatmanız lazım. hesap genelde 1 saate onaylanıyor. sonra tl işlemlerine gelip hesabınıza para göndermelisiniz. paribu akbank ile çalıştığı için akbank hesabınız varsa mesai saatleri dışında da havale yapabilirsiniz. yoksa mesai saatleri içinde eft yaparsınız. sonra marketten bitcoin alımı için bir sınır girip bitcoin alıyorsunuz. veya o anki mevcut kurdan almak isterseniz yandaki küçük artıya basıyorsunuz. alım satımda %0.4 kadar komisyon alıyor. (eğer mevcut fiyatın altından veya üstünden alırsanız %0.3) bu komisyon hesaba para gönderiminden değil, parayı bitcoine çevirirken alınan komisyon. paribuya en az 100 tl gönderilebilir. şu an bitcoin transfer ücreti de 35 lira. yani komisyon fln derken o paranın erimemesi için minimum 150 tl girmenizi öneririm. maalesef transfer ücreti sabit ve yüksek. 100 bitcoin de gönderseniz 35 tl kesiliyor. (şu anki mevcut kurla)

--- spoiler ---

şimdi binance'e üye olmalısınız

VIDEO: SIFIRDAN Binance Mobil Kaldıraçlı İşlemler Eğitimi | Futures Kullanımı | Püf Noktalar | Taktikler
Doğukan Doğan

efendim bu benim referanslı linkim. üye olduktan sonra bilgisayardaysanız eğer yukardaki funds bölmesinden deposits withdrawals kısmına geliyorsunuz. burada bitcoini buluyorsunuz ve deposit kısmına tıklıyorsunuz. burda karşınıza bitcoin cüzdan kimliğiniz çıkacak. bu numarayı kopyalayıp geri paribu'ya geçiyorsunuz. paribudan bitcoin işlemleri kısmına geliyorsunuz. burdan bitcoin çekmeye tıklayıp cüzdan numarasını girip miktar kısmında eğer hepsini yollayacaksanız '`+`' ya basıyorsunuz. burada yanda belirtildiği gibi 10binde 5 btc lik bir transfer ücreti var. bu para minerlara gidiyor, sitenin kendi aldığı bir ücret değil. minerlar sadece bitcoin üretmez aynı zamanda transferleri'de yapar. yaklaşık 6 dolardan 24 lira gibi bir transfer ücreti oluyor. (şu an 35 lira oldu)

işlemi onayladığınızda telefonunuza onay smsi geliyor. onayladığınız zaman transfer başlıyor. benim transferim yarım saatte geçmişti ama daha fazla veya daha az da sürebilir.

şimdi bitcoin binance hesabımıza geldi

VIDEO: %100 ÇALIŞAN ÜCRETSİZ TRADINGVIEW İNDİKATÖRÜ ! ( %99,9 AL-SAT SİNYALİ VERİYOR )
Kripton Gezegeni

burda exchange kısmına geliyoruz ve bir altcoin seçiyoruz. iyi bir grafik takibiyle altcoinlere olabilecek en dipten girilip sabırla beklenip %10-20 karla çıkılırsa kısa sürede güzel karlar elde edilebilir. fakat bunun için iyi bir takip ve analiz gerekmektedir. bu yüzden şu 2 entryimi okumanızı öneririm. (bkz: #72653953) (bkz: #72705066), daha sonra mevcut kurlar üzerinden parayı hemen çevirmek isterseniz 'market bölümüne tıklıyoruz. yok bir alt limit vereceksek eğer yandaki limitten bir sayı belirliyoruz ve bitcoini ioataya çeviriyoruz. sağ üstte hesabımızın altında elimizde iota olsa bile onu mevcut kur üzerinden bitcoine çevirip gösteriyor. bitcoin yükselirken iota sabit kalsa bile (dolar değil bitcoin cinsinden) siz bitcoin üzerinden yine kazanırsınız. eğer bitcoin yükselirken aynı zamanda iota'da artarsa siz bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

altcoinler konusunda bitfinex yerine binance borsasını tavsiye ediyorum. işlemler daha hızlı ve çok daha güvenilir bir borsa. bitfinex'in tether olayından ve nytimes'da çıkan haberden sonra en büyük bitcoin borsası olsa bile güvenim yok.

ekleme

VIDEO: LUNC SABIR TÜKENİYOR GERİ SAYIM NEDENİ AÇIKLANDI FİYAT BEKLENTİSİ #lunc #ustc #bitcoin #dokwon #etf
KriptoCum

bazı kişilerin aklında iota'nın 'withdrawals' kısmının aktif olmadığından dolayı soru işaretleri kalmış. arkadaşlar o bölümün aktif olmaması demek paranızı çekemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. sadece iota olarak transfer yapabileceğiniz bir altyapı henüz hazır değil demek. siz mevcut iotanızı bitcoine çevirip de işlem yapabilirsiniz.

bunun dışında parayı nasıl çekeceğimiz konusunda da birçok soru geldi

VIDEO: 3 SAAT KALDI: AVAX 53$, ETH 3500$, XRP 90 CENT VE ADA 1$ OLACAK!🚀ALTCOİNLERDE, TOPLU PUMP SİNYALİ!!🔥
Kriptograt

yapacağımız işlem parayı gönderirken yaptığımızın tam tersi. girdiğimiz altcoini bitcoine çeviriyoruz. daha sonra funds'a tıklıyoruz ve bitcoini withdrawal bölmesinden label kısmına isim, mesela 'ben paribu' gibi bir şey yazıp adres kısmına da türk borsasındaki kendi cüzdan numaramızı giriyoruz oraya gönderiyoruz. sonra google authenticator ile onaylayıp e-mail adresinize gelen onaylama linkine tıklamalısınız. sonra türk borsasından bitcoini türk lirasına çevirip çekiyoruz. işlem bu kadar basit anlayacağınız :)

binance'de hesabınızı onaylatmadan günlük 2 btclik al sat yapabilirsiniz. bu yüzden hesabınızı illa onaylatmanıza gerek yok.

not: buradaki yazılanların hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. sadece altcoin alımı konusunda uygun bir yol belirtmektedir.

Sources


Article information

Author: Kathleen Bautista

Last Updated: 1702750803

Views: 1396

Rating: 4.1 / 5 (55 voted)

Reviews: 99% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kathleen Bautista

Birthday: 1989-01-29

Address: 943 Laura Tunnel, Armstronghaven, KS 47471

Phone: +4361336780202902

Job: Art Director

Hobby: Poker, Meditation, Hiking, Reading, Golf, Billiards, Basketball

Introduction: My name is Kathleen Bautista, I am a daring, Precious, cherished, unreserved, venturesome, irreplaceable, spirited person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.